ویلای سنتی ایرانی با طعم مدرن، آشنایی با ویلاهای زیبای ایران

اما اگر بخواهیم به صورت حدودی بدانیم که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد میتوان بازسازی را با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز به سه دسته تقسیم بندی کرد. از این رو هزینه های ساخت ویلا در دفتر معماری ایماژ همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز هر ویلا به طور دقیق محاسبه میشود. بلکه تزئییناتی را مشاهده می کنید که حاضر نیستید در ویلای جدیدتان به کار ببرید . طراحی ویلا با استفاده از انواع سبک های مختلفی از جمله طراحی به سبک مدرن ، کلاسیک ، نئوکلاسیک و غیره اجرا می شود ، که شما میتوانید با توجه به اندازه فضا ، میزان بودجه ، سلیقه شخصی و غیره یکی از آنها را برای طراحی ویلای خود انتخاب نمایید . چرا که محیط زندگی و خانه ما از مهمترین فضا هایی است که در طول زندگی تجربه میکنیم و کیفیت بالای آن باعث بالا بردن کیفیت کلی زندگی و افزایش نشاط و سرزندگی در انسان میشود. در فضای اصلی سالن نکته قابل بحثی نیست ولی جذاب ترین اتفاق در کنار پنجره های عریض سالن به وقوع پیوسته است.

ویژگی های اصلی باغ ویلا کلاسیک میتوان به استفاده از سنگ های موغوب و درجه یک ، متقارن بودن فضای باغ ویلا و پرکار بودن طراحی و ساخت ویلا در تناسبات نما ویلا و باغ ویلا اشاره داشت . موارد دخیل در تعیین قیمت طراحی ; سبک طراحی (کلاسیک ، مدرن و … ) و متراژ پروژه میباشند. ترکیب خطوط منحنی یا زاویهدار در طراحی مدرن محوطه ویلا باعث به وجود آمدن فضایی زیبا و متفاوت شود. پاسخ دقیق این موضوع که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد با توجه به ابعاد هر پروژه ای و میزان بازسازی مورد نیاز آن متفاوت است که متخصصین ما میتوانند در دفتر معماری ایماژ در این رابطه مشاوره مورد نیاز را به شما بدهند. در این خانه سعی شد تا با رنگ روشن به ویژه سفید، فضایی دلبازتر بهوجود آید. در زیر یک جدولی برای شما تهیه کرده ایم که در آن قیمت ساخت هر متر مربع مفید و قابل استفاده و همچنین هر متر مربع غیر مفید را با توجه به نوع اسکلت، سطح کیفی مصالح، موقعیت زمین، تعداد طبقه های ساختمان وتعداد پارکینگ و انباری، محاسبه خواهد شد. همانطور که در بالا گفتیم ، از بارزترین ویژگی های طراحی به سبک مدرن وجود خطوط صاف و بدون شکستگی است .

در حین کار متوجه میشوند که طراحی دکوراسیون داخلی به سبک لاکچری بسیار دشوار است! این گوناگونی که در بازسازی در ویلا وجود دارد به علت آزادی فضایی بیشتر و مساحت بیشتر این جنس از ساختمان ها نسبت به ساختمان های آپارتمانی میباشد. اولین مکانی که در یک ویلا مشاهده می شود ورودی ویلا است که نشان دهنده کیفیت ویلا می باشد . آشپزخانه به دلیل اینکه مکانی برای سرویس دهی به تمام فضاهای ویلا است باید در نزدیکی ورودی قرار بگیرد . از لحاظ فنی و معماری، مطلوب ترین منطقه برای ساخت باغ ویلا مکانی است که هم از نظر جغرافیایی و هم استحکام زمین شناسی در بالاترین درجه قرار داشته باشد. اگر در این مورد اطلاعاتی ندارید بهتر است کار را به یک فرد متخصص بسپارید. طراحی نمای خانه ی ویلایی به خاطر این که از چهار جهت باید به آن پرداخت هزینه ی زیادی را به فرد تحمیل می کند . جدا از این مسئله وقتی طرح ویلا مدرن و ساخت آن به اتمام میرسد و فرد قصد میکند ویلا خود را بفروشد. در برخی از کارها مهارت و تخصص لازم را ندارید و ممکن است مشغلههای کاری نیز به شما اجازه ندهد که برای انجام خرید یا کارهای هماهنگی و مواردی از این قبیل اقدام کنید.

شما میتوانید با یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی دیوار ها به یک ویلای نو دست پیدا کنید و یا میتوانید به فکر اضافه کردن استخر و یا روف گاردن در ویلای خودتان باشید و حتی بسیاری از مواقع افزایش طبقات و گسترش ویلا هم در بازسازی ویلا صورت میگیرد. جانمایی فضاهایی مانند آشپزخانه ،غذاخوری ،نشیمن ، خوابها بهتر است در پلان معماری بصورتی باشد که به محوطه مرتبط باشند . طراحی ویلا در مشهد تخصص ماست .طراحی ویلا در مشهد توسط استودیو کانسپت در سال 1400 صورت پذیرفته است.محوطه سازی ویلا در مشهد از جمله خدمات پرطرفدار است. می توانید با استفاده از چند کد ارتفاعی ، طراحی محوطه سازی ویلای خود را پویا و پر تحرک جلوه دهید.

شما همچنین می توانید تابلوهای نقاشی شده را بر روی دیوارهای ویلا آویزان کنید؛ به عنوان مثال نقاشی هایی که روی پارچه یا چرم صورت گرفته و جلوه ای از طبیعت در آن پیداست. در این مطلب به مهمترین مزایای که خرید ویلا در مازندران برای شما ارائه میشود، اشاره کردهایم. سبک طراحی نمای ویلا بر اساس شیوه معماری کرنتی و سرستون های معروف این سبک طراحی شده ; و بر اساس پیشنهاد ما به کارفرمای محترم در استفاده از تزیینات زیاده روی نشده و برای مترایل نما 2 آلترناتیو پیشنهادی ما ; استفاده از سنگ تراورتن و یا نمای شسته سیمانی بوده که هرکدام خصوصیات مختص به خود را دارند. در چه مرحله ایی از فضای مورد نظر بازدید میشود؟

با در نظر گرفتن نوع سبک انتخابی و استفاده از خطوط افقی فضای شما وسیعتر و صمیمیتر نشان داده خواهد شد. معمولا در طراحی ویلا به سبک مدرن از احجام مربع و مکعب استفاده میشود .و با فرورفتگی های موجود در آن علاوه بر اینکه باعث میشود نمای دو بعدی به سه بعدی تبدیل شود . پس باید تمامی توانایی خود را بکار برد تا ویژگی های مدرن و خلاقانه را به خوبی بتوان در نما ساختمان مشاهده نمود. بالکن ها در ویلاهای سنتی دور تا دور منزل قرار دارند و مانند ویلای های مدرن بالکن تنها در یک طرف قرار ندارد. می توانید از ترکیب مختلف رنگ های روشن و با هارمونی یکسان برای طراحی داخلی ویلا های ساده استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در هوم زود و دنیزوود تماس بگیرید تا اطلاعات جالب و مفید تری در این باره دریافت کنید. اصول طراحی ویلا در بر گیرنده؛ طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، معماری نمای بیرونی ویلا و طراحی به همراه اجرای تمامی جزئیات مورد نیاز می باشد. اجرای آن روی بخش کوچکی از یکی از دیوارها می تواند کافی باشد. در بخش هایی از طراحی ویلاهای دوبلکس نیز استفاده از این امر ممنوع است.

اول خونه با شما همراه است تا مشاورههای لازم در زمینه طراحی و ساخت ویلای استاندارد و اصولی را ارائه دهد. حالا در این بخش میخواهیم به شما آموزش دهیم که پاسیو خود را چگونه طراحی کنید. چه فضا هایی در طرح ویلای مدرن اجرا میشود ؟ اگر بخواهیم یک بازسازی کامل داشته باشیم که شامل تغییر در فضا های ویلا ، اضافه شدن کاربری های جدید مانند استخر ، اضافه یا کم شدن اتاق ها ، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تاسیسات میباشد باید مدت زمان بیشتری را برایش اختصاص دهیم. طراحی کردن ویلا شاید در دهه های قبل آنقدر رواج نداشت.ولی امروزه شاهد آن هستیم که بیشتر افراد برای داشتن یک ویلا طبق سلیقه خود ویلا خود را طراحی میکنند و هزینه میکنند و این تصمیم سبب فواید زیادی برای افراد طراحی داخلی ویلا دوبلکس میشود . استفاده از المان های ساده و خاص با چینش متفاوت و کمترین جزئیات باعث به وجود آمدن فضای خاص میشود که با سلیقه اکثر افراد مطابقت دارد . لازم به ذکر است که در برخی نقاط به خصوص شمال ایران ، فقط بخشی از زمین ­ها مجوز مسکونی دارند و مابقی زمین ­ها دارای مجوز کشاورزی هستند که از این جهت حتما باید استعلام زمین موردنظرخود را قبل از خرید بگیرید و درخصوص مسکونی بودن و امکان ساخت ویلا در آن مطمئن شوید.

دقت داشته باشید که زمانی که متری 4 میلیون تومان دریافت می شود نوع متریال متوسط رو به ضعیف است و زمانی که 20 میلیون تومان به ازای هر متر مربع دریافت می شود از لوکس ترین متریال مانند بهترین درب، شیشه های بزرگ و مرغوب، میلگردهای زیاد در ساخت سقف و دیوار و سیم کشی و لوله کشی مرغوب در ویلاسازی استفاده خواهد شد. طراحی دراماتیک و عالی با ویژگیهای دیکتوریایی مانند مبلمانهای مخمل، پالتهای رنگی با رنگهای گرم مانند بنفش، فیروزهای و قرمز، استفاده از عتیقه جات در جای جای منزل و غیره یک سبک کامل و زیبا را به نمایش میگذارد. طراحی نما یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی و اجرای هر پروژه ای محسوب می شود . این موضوع یک اصل بسیار پر اهمیت و مهم برای طراحان داخلی محسوب میشود. پروژه طراحی ویلا کلاسیک بابلسر در زمینی به مساحت 1500 هزار مترمربع انجام شده ; که به درخواست کارفرمای محترم به سبک کلاسیک طراحی شده ; همانطور که قبلا اشاره شد پروژه های طراحی ویلا صفر تا صد توسط گروه معماری هانی رضایی در تمام قسمت های پروژه طراحی و اجرای ویلا مانند پلان و نما و طراحی داخلی و محوطه سازی در یک هارمونی یکپارچه و منسجم طراحی میشوند تا هماهنگی تمام اجزای پروژه بخوبی انجام شوند ; این موضوع در پروژه های طراحی و ساخت ویلا و بازسازی ویلا و بازسازی دکوراسیون داخلی و بازسازی فضاهای مختلف نیز تا حد امکان رعایت میشود.

نگران نباشید ما این موضوع را به بهترین نحو برایتان مدیریت میکنیم. جهت شروع پروسه طراحی بازدید از ملک الزامی میباشد و پلان ساختمان مورد نظر در صورت عدم وجود توسط تیم ما به رایگان برداشت میشود. از طرفی کیفیت و نمای ویلا نیز فاکتورهای بسیار مهمی هستند که با انتخاب بهترین مصالح و به کارگیری روش های اجرایی مدرن در ساخت ویلا می تواند امنیت این سرمایه گذاری را تضمین کرد. طراحی نما به دلیل تاثیر چشمگیری که بر فضای اطراف و همچنین فضاهای داخلی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است . از سوی دیگر میتوان با کاشتن نهالهای میوه، علاوه بر زیبا ساختن بیشتر باغ لذت چیدن میوه از درختان ویلا را نیز تجربه کرد. استفاده از هارمونی رنگها در کفپوش، قفسهها و حتی آشپزخانه نیز میتواند نمایان شود. بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا تلاش بر استفاده حداکثری از فضای سبز بیرون باشد.

در همه بخش های این ویلای آسیایی شیک و زیبا از دکوراسیونی شیک و لوکس استفاده شده است و علاوه بر این استفاده از رنگ های آرامش بخش باعث ایجاد فضایی شیک و متفاوت در ویلا شده است. کارفرماهای ما مهمترین سرمایه های ما هستند که اولین هدف ما جلب رضایت ایشان از پروژه های ما میباشد و همچنین تداوم همکاری با ایشان ; همچنین در قراردادهای شرکت تمامی موارد تعهد های شرکت درج شده و به امضای طرفین میرسد . طراحی مدرن، بیش از هرچیز، آرامش و سادگی را به عنوان دو دستاورد مهم برای انسان به ارمغان میآورد. امروزه بسیاری از هموطنان عزیز خود اقدام به ساخت و اجرای پروژه میکنند ; که متاسفانه بدلیل عدم تسلط کافی در نیمه های راه به مشکلات بزرگی برمیخورد و ضرر های مالی زیادی را متحمل میشوند . از این رو باید نسبت به طراحی ویلا و باغ توجه ویژه ای صرف نمود، چه در قسمت طراحی فضای بیرونی و اطراف ویلا و چه در طراحی فضای داخلی، که قطعا نسبت به طراحی داخلی واحد های مسکونی متداول تفاوت هایی خواهد داشت. در محوطه سازی این پروژه سعی بر ایجاد تنوع و جذابیت های مختلف ; در جای جای محوطه این ویلا بوده است ; در گام اول پیشنهاد ما بر این بوده که استخر ویلا در محوطه باز قرار گیرد و بر این اساس استخر را در مقابل آکس ساختمان ویلا قرار دادیم ; و در ضلع شمالی آن نشیمن همسطح آب به همراه شومینه .