وبلاگ نویسی در مقابل Dropshipping: بهترین عوامل قابل توجه


وبلاگ نویسی در مقابل Dropshipping؟ برای رسیدن به هدف خود کدام یک را باید انجام دهید؟ اگر در این مورد سردرگم هستید و می خواهید تصمیم درستی بگیرید، مقاله را به طور کامل بخوانید. در این پست، ما مزایا و معایب هر دو وبلاگ نویسی و dropshipping را با هم مقایسه می کنیم و به شما نشان می دهیم که بهترین گزینه برای شما کدام است.

به طور کلی، وبلاگ نویسی و دراپ شیپینگ دو راه متفاوت برای کسب درآمد آنلاین هستند. اگر به تجارت الکترونیک علاقه مند هستید و می خواهید به صورت آنلاین درآمد کسب کنید، باید هر دو گزینه را در نظر بگیرید. حتی اگر تصمیم به انجام وبلاگ نویسی یا دراپ شیپینگ ندارید، این بحث “وبلاگینگ در مقابل دراپ شیپینگ” است که شما را ترغیب می کند تا در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید مفهوم روشنی در مورد هر دوی این گزینه ها داشته باشید.

وبلاگ نویسی چیست؟

وبلاگ یا وبلاگ به محتوای منتشر شده در وب اشاره دارد. این محتوا می تواند افکار، نظرات، اتفاقات روزمره، راه حل یا پاسخ به سوالات خاص و غیره باشد. فرصتی برای تعامل با مخاطبان و افزایش نرخ تبدیل است. وبلاگ نویسی دیگر یک چیز فردی نیست زیرا شرکت ها نیز برای تقویت حضور آنلاین خود وبلاگ می نویسند.

dropshipping چیست؟

Dropshipping به یکی از مدل‌های تجارت الکترونیک اشاره دارد که در آن شما محصول را انبار نمی‌کنید، بلکه زمانی که فروش اتفاق می‌افتد، محصولات مستقیماً برای مشتریان ارسال می‌شوند. این مدل با کسب و کار خرده فروشی استاندارد متفاوت است زیرا تجار موجودی را به تنهایی نگه نمی دارند. آنها به عنوان یک واسطه عمل می کنند و محصولات تولید کنندگان را می فروشند.

مزایا و معایب وبلاگ نویسی در مقابل dropshipping

مزایای وبلاگ نویسی:

 1. بازدیدکنندگان ارگانیک دریافت کنید: هیچ راهی بهتر از وبلاگ نویسی برای جذب بازدیدکنندگان ارگانیک وجود ندارد. اگر بتوانید محتوای باکیفیت برای مخاطبان هدف خود بنویسید، شانس زیادی وجود دارد که 100٪ ترافیک ارگانیک دریافت کنید.
 2. پایگاه مخاطبان خود را ایجاد کنید: زمانی که مطالب را به طور مکرر به اشتراک می گذارید، بازدیدکنندگان وفاداری خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا تعداد زیادی مشتری مکرر به دست آورید. علاوه بر این، امکان دریافت مشترک و ایجاد لیست ایمیل از بازدیدکنندگان وجود دارد.
 3. فوق العاده انعطاف پذیر: وبلاگ نویسی یک کار انعطاف پذیر است. برای شروع وبلاگ نویسی به پول زیادی نیاز نیست. لازم نیست 9 تا 5 یا در دفتر کار کنید. حتی می توانید در سفر وبلاگ بنویسید.
 4. کسب درآمد از راه های مختلف: یک وبلاگ نویس می تواند به روش های بسیار متفاوتی از وبلاگ درآمد کسب کند. زمانی که مزایای وبلاگ نویسی در مقابل Dropshipping را در نظر می گیرید، مزیت سودآور وبلاگ نویسی است. اگرچه بسیاری از مردم فقط تبلیغات و برنامه های وابسته را منبع درآمد یک وبلاگ نویس در نظر می گیرند، گزینه های بیشتری وجود دارد که درآمد بهتری را تضمین می کند.

معایب وبلاگ نویسی:

 1. پروسه طولانی مدت: اگر می خواهید در وبلاگ نویسی موفق شوید، به صبر نیاز دارید، زیرا برای رسیدن به نتیجه نیاز به زمان دارد. به طور کلی، ممکن است مجبور باشید ماه ها صبر کنید تا مقالات خود را در گوگل رتبه بندی کنید. در نتیجه، بسیاری از افراد شروع به وبلاگ نویسی می کنند اما پس از مدتی از این کار منصرف می شوند.
 2. نیاز به تلاش بیشتر: تولید محتوا به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. از برنامه ریزی برای ساخت و انتشار محتوای خود، باید در مسیر خود بمانید.
 3. پیدا کردن یک جایگاه خوب: چالش اصلی وبلاگ نویسی یافتن جایگاه مناسب برای وبلاگ شما است. اگر موفق به انجام این کار نشوید، ممکن است سخت کار کنید اما در نهایت نتیجه ای نگیرید.

همچنین می توانید بخوانید: Gumroad در مقابل Shopify: کدام یک را انتخاب کنید

مزایای dropshipping

 1. کسب درآمد سریعتر: به طور کلی، اگر کسب و کار dropshipping خود را به درستی راه اندازی کنید، خیلی سریعتر به نتیجه خواهید رسید. کسب و کارهای Dropshipping را می توان درآمد غیرفعال در نظر گرفت. مانند هر تجارت دیگری نیازی به مشارکت و تلاش منظم ندارد. بنابراین، این یک نقطه استراحت عالی برای وبلاگ نویسی در مقابل Dropshipping است.
 2. نیاز به سرمایه کمتر: از آنجایی که بازرگانان محصولات را در انبار نگه نمی دارند، برای انجام کار به سرمایه کمتری نیاز است.
 3. راه اندازی و اجرا آسان: راه اندازی یک کسب و کار dropshipping بسیار ساده تر از یک کسب و کار خرده فروشی استاندارد است. به خصوص اگر از پلتفرمی مانند Shopify استفاده می کنید، می توانید تجارت dropshipping خود را به راحتی راه اندازی و اجرا کنید.

معایب از dropshipping

 1. عدم کنترل: از آنجایی که شما به تامین کنندگان وابسته هستید، نمی توانید از آزادی کنترل لذت ببرید. بسیاری از صاحبان فروشگاه های dropshipping به همین دلیل کسب و کار خود را تعطیل می کنند. آنها نمی توانند همه چیزهایی را که می خواهند کنترل کنند. اگر تامین کنندگان با آن موافق نباشند، حتی ممکن است استراتژی را اتخاذ نکنید.
 2. رسیدگی به مشتریان: رسیدگی به مشتریان برای یک صاحب کسب و کار دراپ کشتی کار دشواری است. مسائلی مانند بازپرداخت، تغییر، مبادله و همچنین ارتباط نادرست وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد استرس شدید در شما شود.
 3. دریافت ترافیک ارگانیک سخت است: مردم یک فروشگاه dropshipping راه اندازی می کنند اما ترافیک کافی دریافت نمی کنند. به دست آوردن ترافیک ارگانیک در فروشگاه dropshipping شما دشوار است، و برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک باید SEO را اتخاذ کنید.

نتیجه

با در نظر گرفتن تمام جوانب مثبت و منفی وبلاگ نویسی در مقابل dropshipping، واقعا سخت است که بگوییم کدام یک بهتر است زیرا هر کدام از آنها امکانات منحصر به فردی دارند. با این حال، پس از به دست آوردن تمام اطلاعات در مورد این دو مورد، با توجه به هدف خود می توان تصمیم گرفت که کدام یک گزینه بهتری خواهد بود.

منبع