نحوه نمایش منوهای مختلف به کاربران وارد شده در وردپرس


آیا می خواهید منوهای مختلفی را به کاربران وارد شده در وردپرس نشان دهید؟

به‌طور پیش‌فرض، وردپرس به شما امکان می‌دهد همان منوی ناوبری را در یک مکان خاص در موضوع خود نشان دهید. اما اگر بخواهید منوی متفاوتی را به کاربران وارد شده در وب سایت خود نشان دهید چه؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی منوهای مختلف را به کاربران وارد شده در وردپرس نشان دهید.

نمایش منوهای ناوبری مختلف برای کاربران وارد شده و غیر وارد شده در وردپرس

چرا منوهای مختلف را برای کاربران وارد شده در وردپرس نمایش دهید؟

تغییر بخش های مختلف وب سایت وردپرس بر اساس بازدیدکنندگان و فعالیت آنها باعث می شود که سایت شما برای هر کاربر شخصی سازی شود.

این محتوای شخصی سازی شده به شما کمک می کند تا تجربه کاربری را در وب سایت وردپرس خود بهبود بخشید.

اکنون، اگر وب‌سایتی را اجرا می‌کنید که در آن کاربران نیازی به ثبت نام یا ورود به سیستم ندارند، احتمالاً می‌توانید از همان منوهای ناوبری در سراسر وب‌سایت خود استفاده کنید.

با این حال، وب‌سایت‌های دیگر ممکن است از نمایش منوهای سفارشی برای کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند سود زیادی ببرند.

به عنوان مثال، وب سایت هایی مانند فروشگاه آنلاین، انجمن عضویت در وردپرس، یا یک پلت فرم یادگیری آنلاین، همگی می توانند از منوهای ناوبری شخصی بهره مند شوند.

یک منوی پیمایش شخصی شده برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند به آنها کمک می کند تا چیزهایی را که برای آنها ثبت نام کرده اند راحت تر پیدا کنند.

به عنوان مثال، یک کاربر در یک فروشگاه آنلاین می تواند حساب خود را مدیریت کند، یا یکی از اعضای یک انجمن پولی می تواند به راحتی اشتراک خود را تمدید کند یا دوره های آنلاین خریداری شده را مشاهده کند.

به طور پیش فرض، وردپرس به شما امکان می دهد هر تعداد منوی ناوبری را که می خواهید ایجاد کنید. با این حال، شما فقط می توانید انتخاب کنید که یک منو در یک مکان خاص در قالب وردپرس خود نشان دهید.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه تغییر آسان این رفتار و نمایش منوهای مختلف به کاربران وارد شده در وردپرس بیندازیم.

ایجاد منو برای کاربران وارد شده و غیر وارد شده در وردپرس

مهم نیست از چه روشی استفاده می کنید، ابتدا باید هر دو منوی ناوبری را که می خواهید به کاربران وارد شده و از سیستم خارج شده خود نشان دهید ایجاد کنید.

به سادگی به سمت ظاهر » منوها صفحه در داشبورد وردپرس اگر قبلاً یک منوی ناوبری دارید که در وب سایت خود برای همه کاربران استفاده می کنید، این می تواند منوی پیش فرض شما باشد.

منوی اصلی

پس از آن، روی پیوند “ایجاد منوی جدید” کلیک کنید تا یک منوی سفارشی جدید برای کاربران وارد شده خود ایجاد کنید.

در اینجا می توانید موارد منو را که می خواهید به کاربران ثبت نام شده یا وارد شده نشان دهید اضافه کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید پیوند خروج را به منوی خود اضافه کنید.

در سمت چپ صفحه، می توانید لیستی از صفحات وب سایت خود را مشاهده کنید. به سادگی کادر کنار هر صفحه ای را که می خواهید به منوی خود اضافه کنید علامت بزنید و روی دکمه “افزودن به منو” کلیک کنید.

وارد منو شده است

همچنین می توانید آیتم های منو در سمت راست صفحه را بکشید و رها کنید تا آنها را مرتب کنید.

پایین تر از صفحه، می توانید مکانی را برای نمایش منوی خود انتخاب کنید. اما، اکنون نیازی به اختصاص مکان به این منو ندارید. در ادامه مقاله این کار را انجام خواهیم داد.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد ایجاد منوها، نگاهی به راهنمای مبتدیان ما برای منوهای ناوبری وردپرس بیندازید.

این روش ساده تر است و برای همه کاربران وردپرس توصیه می شود.

ابتدا باید افزونه منوهای شرطی را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید به آدرس مراجعه کنید ظاهر » منوها صفحه و به برگه «مدیریت مکان‌ها» بروید.

از اینجا، لیستی از مکان های منوی موجود تعریف شده در قالب وردپرس خود و منوهایی که در حال حاضر نمایش داده می شوند را مشاهده خواهید کرد.

مکان های منو را مدیریت کنید

به عنوان مثال، نشان می دهد که مکان منوی اصلی ما یک منوی پیمایش با عنوان “منوی اصلی” را نشان می دهد.

اکنون باید به افزونه بگوییم که در صورت مطابقت با شرایط خاصی، منوی متفاوتی را نشان دهد.

برای انجام این کار، روی پیوند «+ منوی شرطی» کلیک کنید و سپس منوی پیمایشی را که می‌خواهید به کاربران وارد شده نشان داده شود، از منوی کشویی انتخاب کنید.

منوی ورود به سیستم را انتخاب کنید

در مرحله بعد، باید روی پیوند “+ شرایط” کلیک کنید.

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن شرایط زیادی را برای انتخاب مشاهده خواهید کرد.

شرایط کاربر وارد شده را انتخاب کنید

به سادگی کادر کنار گزینه «کاربر وارد شده» را علامت بزنید و سپس روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا منوی کاربری وارد شده را در عمل مشاهده کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده منوی ناوبری که به سایر کاربران نشان داده می‌شود، از مدیریت وردپرس خود خارج شوید.

منوی مختلف برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند

این روش مستلزم افزودن کد به وب سایت وردپرسی خود است. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، به راهنمای ما در مورد نحوه کپی و چسباندن قطعه کد در وردپرس نگاهی بیندازید.

ابتدا باید کد زیر را به فایل functions.php تم خود یا یک افزونه مخصوص سایت اضافه کنید.

function my_wp_nav_menu_args( $args="" ) {
if( is_user_logged_in() ) {
// Logged in menu to display
$args['menu'] = 43;

} else {
// Non-logged-in menu to display
$args['menu'] = 35;
}
return $args;
}
add_filter( 'wp_nav_menu_args', 'my_wp_nav_menu_args' );

مطمئن شوید که 43 و 35 را با شناسه های منوهای پیمایشی که قبلا ایجاد کرده اید جایگزین کرده اید.

می توانید شناسه یک منوی پیمایش را با انتخاب آن در صفحه منوها پیدا کنید. شماره شناسه منو را در نوار آدرس مرورگر خود خواهید دید.

شناسه منوی پیمایش را پیدا کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه منوهای ناوبری مختلف را به راحتی به کاربران وارد شده در وردپرس نشان دهید.

همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه دریافت یک دامنه ایمیل رایگان را ببینید، یا خلاصه تخصصی ما را از بهترین خدمات تلفن تجاری برای مشاغل کوچک ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

منبع