نحوه فعال کردن SSL در Shopify


آیا تا به حال با این موضوع مواجه شده اید که “Shopify SSL در انتظار”؟ شاید بله و به همین دلیل است که شما در اینجا به دنبال راه حل هستید. گاهی اوقات، این مشکل در Shopify رخ می دهد و کاربران می توانند نگران آن باشند. اگر پیام را در فروشگاه خود دریافت کرده اید، نگران نباشید زیرا اگر روند صحیح را بدانید به راحتی قابل حل است. امروز به شما نشان خواهم داد چگونه SSL را در Shopify فعال کنیم به راحتی و بدون هیچ مشکلی

اگر بشنوید که سالانه هزاران وب سایت در سراسر جهان هک می شوند شگفت زده خواهید شد. روزانه بیش از 2000 حمله سایبری رخ می دهد. بنابراین، برای ایمن نگه داشتن فروشگاه آنلاین خود، نباید اهمیت SSL را دست کم بگیرید.

SSL چیست؟

SSL (Secure Sockets Layer) فناوری است که یک پیوند امن بین سرور داده و مرورگرهای کاربران را تشکیل می دهد. از تهدید سرقت داده ها توسط اشخاص ثالث غیرمجاز جلوگیری می کند. SSL برای محافظت از فروشگاه شما در برابر نفوذ اطلاعات و سرقت توسط هکرها مفید است.

وقتی سایت شما دارای گواهی SSL باشد، محتوا و اطلاعات شما با HTTPS ایمن است. تمام فعالیت‌های کاربران در سایت شما رمزگذاری می‌شوند که به این معنی است که داده‌های آنها بدون خطر می‌شوند. برای راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک، باید امنیت مشتریان خود را تضمین کنید.

SSL در حال انتظار در Shopify به چه معناست

معلق Shopify SSL به این معنی است که فروشگاه Shopify شما هیچ گواهی SSL فعالی ندارد. به همین دلیل است که Shopify هنگام تولید گواهی وب سایت شما یک پیام خطا نشان می دهد. هنگامی که پیام خطا دریافت می کنید، باید آگاه باشید زیرا سایت شما در برابر تهدیدات هکرهای آنلاین محافظت نمی شود.

به یاد داشته باشید، اگرچه سایت شما ایمن نیست، اما همچنان منتشر شده است و هر کسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد. به عنوان یک مالک فروشگاه تجارت الکترونیک، نباید بدون رفع مشکل «Shopify SSL Pending» از فروشگاه خود استفاده کنید. در غیر این صورت، ممکن است با تهدیدات امنیتی در فروشگاه خود مواجه شوید و ممکن است ضرر بزرگی برای کسب و کار شما ایجاد کند.

“Shopify SSL Pending” چقدر طول می کشد

به طور کلی، زمانی که یک کاربر Shopify یک دامنه سفارشی اضافه می کند، یک گواهی SSL ایجاد می شود. از آنجایی که تکمیل این فرآیند مدتی طول می کشد، ممکن است در طول زمان با پیغام خطا مواجه شوید. زمان پردازش می تواند تا 48 ساعت باشد. مدت زمان فعال‌سازی گواهی SSL می‌تواند بر اساس روش تأییدی که انتخاب می‌کنید متفاوت باشد. بنابراین، در مورد موضوع وحشت نکنید.

چگونه ssl را در Shopify فعال کنیم

نحوه فعال کردن SSL در Shopify

اضافه کردن یک گواهی SSL به وب سایت Shopify ممکن است ساده ترین در بین تمام سیستم عامل ها باشد. معمولاً اگر دامنه را به درستی اضافه کنید و به آن اشاره کنید، گواهی SSL به طور خودکار اضافه می شود. اگر همچنان با مشکلی روبرو هستید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. حداقل 48 ساعت صبر کنید

هنگامی که پیام خطای SSL را مشاهده می کنید، به یاد داشته باشید، این یک خطای مرورگر نیست، زیرا برای خطای Shopify رخ می دهد. همانطور که قبلا ذکر کردم، ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد تا گواهی SSL فعال شود. در این مدت، گواهی تایید یا تمدید می شود. پس از انجام تأیید، رمزگذاری HTTPS در وب سایت شما شروع می شود. اگر بعد از 48 ساعت فعال نشد، باید اقدام کنید زیرا امنیت بخش مهمی از فروشگاه آنلاین است.

2. رکورد دامنه خود را بررسی و اصلاح کنید

اگر دامنه ای از Shopify دریافت می کنید، ممکن است با مشکل SSL مواجه نشوید زیرا Shopify معمولاً همه کارها را برای شما انجام می دهد. هنگامی که یک دامنه شخص ثالث را در Shopify اضافه می کنید، ممکن است با مشکل مواجه شوید. شما باید رکورد A دامنه خود را بررسی کنید که آیا به آدرس IP Shopify اشاره دارد یا خیر. به طور مشابه، اگر از آن استفاده می کنید، باید ورودی های Shopify CNAME را بررسی کنید. نکته مهم این است که باید بدانید که نمی توانید از چندین رکورد A برای یک دامنه استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید، خطای SSL unavailable را در Shopify دریافت خواهید کرد.

3. سوابق IPv6 و CAA را حذف کنید

Shopify اجازه ضبط IPv6 (AAAA) را نمی دهد، اگرچه یک نوع رکورد A معتبر است. استفاده از این نوع رکورد ممکن است منجر به خطا در رمزگذاری HTTPS در سایت Shopify شما شود. به جای IPv6، باید از سوابق IPv4 A برای اطمینان از امنیت کسب و کار خود استفاده کنید.

استفاده از سوابق CAA یک مرحله اضافی به نظر می رسد که می توانید آن را حذف کنید. وجود این ممکن است مشکلی در مورد رمزگذاری HTTPS در Shopify ایجاد کند.

همچنین می توانید بخوانید: نحوه انجام یک سفارش آزمایشی در Shopify

هزینه گواهی SSL چقدر است؟

شما می توانید گواهی SSL را به صورت رایگان دریافت کنید، یا ممکن است تا 50 دلار در سال هزینه داشته باشد. بستگی به ارائه دهندگان دامنه دارد. در Shopify، اگر دامنه ای را از پلتفرم خریداری کنید یا دامنه خریداری شده از یک ارائه دهنده دامنه شخص ثالث را اضافه کنید، یک گواهی SSL رایگان دریافت خواهید کرد.

نتیجه

Shopify SSL در انتظار است مشکل رایجی است که تعداد زیادی از کاربران Shopify با آن روبرو هستند. ممکن است برای یک مبتدی Shopify ترسناک به نظر برسد، اما فقط با دنبال کردن مراحلی که در مقاله به اشتراک گذاشته ام، می توان آن را به راحتی حل کرد. همچنین اطلاعات بیشتری در مورد گواهی SSL آموخته اید که برای شما مفید خواهد بود.

منبع