طراحی و اجرای دکوراسیون اداری، صفر تا صد با کاربلدها

متأسفانه وجود محدودیتهای بودجهای و مکانی، ممکن است برای یک شرکت نوپا در دستیابی به این نتایج مشکل ساز باشد. گروه معماری آرکا در تمامی زمینه های ساخت و ساز از قبیل مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی (مسکونی، اداری، تجاری)، طراحی دکوراسیون داخلی و … استفاده از هارمونی رنگی جذاب در دکور کردن فضای کاری، استفاده از نورپردازی مناسب، استفاده از صندلی و مبلمان اداری شیک و راحت و … طراحی دکوراسیون اداری مناسب دارای اهمیت نسبتا بالایی است چرا که شما و کارمندان تان، زمانی که در فضایی مناسب قرار داشته باشید، راحت تر و با روحیه بالاتری میتوانید به کارهایتان رسیدگی کنید و احساس خستگی و کلافگی کمتری خواهید داشت. برای مدیران میان رده و بالا رده، دفتر مختص به خود آنها تعیین میشد.

اینها محدودیتهایی واقعی است، اما انتخاب هوشمندانه و اجرای طرحهای ابتکاری در محیط کار، دفتر را به یک مرکز بسیار زیبا و جذاب با بهرهوری بسیار بالا تبدیل خواهد کرد. همگی از سری مواردی است که گروه طراحی داخلی و دکوراسیون ارگو به شما کمک میکند تا انتخاب بهتری داشته باشید و در آخر محیط کاری گرم و صمیمی ای را برای خود و کارمندان تان ایجاد کنید. قبل از اینکه دمای محیط را بالا ببرید و به مشتری ها نوشیدنی گرم بدهید مطمئن بشید که، رنگ و جنس مناسبی را که دفترتان را گرم تر میکند، انتخاب کرده اید. شیشه های سکوریت ،عایق صوتی برودتی ، یراق الات مخصوص و درب های تمام شیشه علاوه بر زیبایی از مشخصه های این مدل از پارتیشن ها می باشد. مدل ها و نمونه کارهای متنوعی از کارهای اجرا شده توسط گروه ارگو در سایت موجود بوده و شما میتوانید برای اطمینان از کیفیت کار و ایده های ناب آرتیست های ارگو، این نمونه کارها را به دقت بررسی کنید. یکی از ویژگی های اصلی در مبلمان کلاسیک استفاده از خطوط و طرح های پیچیده در بدنه و یا پارچه ان ها است. باشد. شکل ان طبق سفارش خریدار و با توجه به تعداد کاربران تعیین می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری امروزه اهمیت بسیار زیادی دارد و برای ایجاد یک فضای زیبا، آرامش بخش و مناسب برای کارمندان و مراجعان خود، باید از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید چینش محل کار خود را به بهترین شکل انجام بدهید. در ضمن با طراحی فضای اداری به صورت اصولی می توان از فضای اداری به خوبی و بهترین نحو استفاده نمود. البته انجام این کار به شکل خودسرانه و بی هدف قطعاً نتیجه معکوس در پی خواهد داشت. برای دستیابی به این هدف بهترین گزینه استفاده از مبلمان راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت می باشد.

در طراحی دکوراسیون اداری باید به فضای موجود توجه کرده و با بهره گیری از طرح های خلاقانه بهترین استفاده را از فضای موجود نمود. “فرانک او گهری” یکی از چیدمان های بسیار خیره کننده و تماشایی اش را با ایجاد یکی از ساختارهای تشکیل یافته از بازتاب های فلزی که در محوطه به کار رفته است، برای مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی “دی جی بانک و پاریزه پلاتز” در برلین اجرا کرده است. لوازم و تجهیزات با تزئینات زیبا برای منحصر به فرد نشان دادن فضا به آن اضافه اما از چیدمان لوازم اضافی در محیط خودداری می شود. چگونه یک محیط اداری آرامش بخش و در عین حل شیک ایجاد کنیم؟ همچنین باید نقاط تاریک فضا را شناخته و مکانهایی که سایه ایجاد میشود را بشناسیم و با نورپردازی مصنوعی این ایرادات را برطرف دکوراسیون داخلی اداری دفتری کنیم. انتخاب رنگ باید متناسب با دکوراسیون و شرایط محیط کاری باشد در برخی موارد رنگ های ساده و گاهی رنگ های سنگین تر کاربرد دارند. این چیدمان حس خوبی از محیط کار را به کارکنان منتقل میکند.

اما به درد فضاهایی مانند اتاق کنفرانس یا سالن همایش نمیخورند. به طور مثال می توانید از لوازم دکوری مانند انواع کتابخانه یا تابلو های هنری شیک استفاده کنید. به طور کلی چهار نوع نورپردازی برای هر محیط اداری در نظر گرفته می شود؛ نورپردازی عمومی، نورپردازی تاکیدی، نورپردازی وظیفه ای و نورپردازی تزئینی. اما شما می توانید با استفاده از لوازم دکوری مدرن به آنها نشان دهید که اتاق مدیریتی شما متفاوت از هر اتاقی است که تا به حال تصور می کردند. برای داشتن دفتر کار جمع و جور و شیک می توانید از این ایده بهرمند شوید. به کمک کمد بایگانی می توانید وسایل غیر ضروری را از روی میز کار برارید و درون کمد قرار دهید. و در صورت لزوم لحظاتی را منتظر بماند؛ در نتیجه این فضا به میز منشی و مبلمانی برای نشستن افراد نیاز دارد.

چه موارید را باید در هنگام طراحی داخلی اداری رعایت کرد؟ تجهیزات محیط کار یکی از مواردی است که میتواند در روحیه کارمندان بسیار تاثیرگذار باشد و انتخاب صندلی اداری مناسب یکی از مواردی است که در طراحی دکوراسیون داخلی اداری باید به آن توجه شود. طراحی دکوراسیون محیط کار می تواند بر روی روحیه این اشخاص تاثیر به سزایی داشته باشد. اگر بتوانید این منطقه را به صورت عمومی نگه دارید و آن را فقط به یک نفر اختصاص ندهید، نمای بهتری نیز خواهد داشت. شبیه اتاق نشیمن، به نشستن افراد اختصاص می یابد. بیش از نیم قرن پیش طراحی فضای اداری و فضای شرکتها عموماً به این صورت بود که دفاتر مرکزی در کنار کارخانهها قرار داشتند، اتاقهای تو در تو و نیروی کار محدود. برنامه نیازمندی ها برای تغییرات Becelhuis شامل یک برنامه دفتر کار برای دپارتمان تحقیق و توسعه همراه با طراحی داخلی اداری چندین فضای کاری منعطف، یک آشپزخانه تخصصی با پیشخوانی برای تست و اتاقهای کنفرانس غیر رسمی بود.

اگر فرش ها را هر چند وقت یک بار تمیز نکنید، می توانند محلی برای گرد و غبار باشند که می توانند به هوای اطراف نیز آسیب برسانند و هوای دفتر را آلوده کنند. نشستن طولانی مدت بر روی صندلی های اداری غیر استاندارد، میتواند آسیب های جبران ناپذیری به ستون فقرات، کمر، گردن و … در طراحی اتاق مدیریت کافیست کمی خلاقیت به اصول کلی اضافه شود تا شاهد تفاوت هایی زیبا و چشمگیر باشید. شما در ابتدا باید مساحت کلی را اندازه گیری کنید و سپس بسته به نیاز به میز، کمد و غیره آن را تقسیم کنید. آرتیست های حرفه ای گروه طراحی داخلی و دکوراسیون ارگو در ابتدا امکانات و فضای موجود را به خوبی مدنظر قرار میدهند. وجود پادری برای تمیز کردن کف کفش ها قبل از ورود به لابی و یا در مقابل در ورودی مجتمع ضروری است. افراد وارد کند. همچنین این صندلی های نامناسب ممکن است در طول کار افراد از را کلافه کنند و تمرکز را از آن ها بگیرند. تیم طراحان مرانتی با رعایت تمامی نکات در طراحی هایشان، اتاق مدیریتی شما را به فضایی مدرن،صمیمانه و شیک تبدیل می کنند.

برای انتخاب شایستهی سبک مناسب دکوراسیون داخلی ، دریافت مشاوره از متخصصین مجموعه را به شما پیشنهاد میکنیم چون با توجه به موقعیت ملک و نقشه ساختمان و روحیات افراد ساکن در محیط میتواند به صورت کلی در هر 2 سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک لحاظ گردد . همانطور که گفته شد، اولین و مهم ترین هدف تیم طراحی دکوراسیون ارگو، جلب نهایت رضایت شما مشتریان عزیز است و به همین علت این تیم برای شما پشتیبانی 24 ساعته در نظر گرفته است تا بتوانید در هر ساعت از شبانه روز، سفارش خود را پیگیری کرده و یا درخواست پشتیبانی کنید. تیم ارگو متشکل از افراد متخصص، متعهد و با تجربه بوده و تمام هدف این تیم جلب نهایت رضایت شما مشتریان عزیز است. برای دستیابی به این هدف باید بدانند که با استفاده از رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای روشن (نسکافه ای) در دکوراسیون اداری به خوبی می توانند احساس اعتماد را به کامندان و مراجعه کنندگان القا می کنند. از آن جایی که کارمندان بخش زیادی از روز خود را پشت سیستم و بر روی صندلی اداری سپری میکنند، بسیار مهم است که از صندلی های مناسب و استانداردی که مطابق اصول ارگونومی ساخته شده اند، استفاده کنند.

پارتیشن شیشه ای اداری دوجداره به دلیل ضخامت بالاتری که دارد به عنوان پارتیشن شیشه ای اداری نشکن محسوب شده و مقاومت بیشتری نسبت به نوع تک جداره دارند. پارتیشن اداری شیشه ای مات در حفظ فضای شخصی مدیران و کارکنان به خوبی عمل میکند. طراحی داخلی در دورهی معاصر و زمانهی مدرن، توانسته از خود ویژگی هایی نشان بدهد که می تواند محدوده بزرگ تری را در خود جای دهد و به عنوان یک حرفه شناخته شود. اما لازم است بدانید که اغلب افرادی که بیش از حد از رنگ سفید در دکوراسیون استفاده می کنند، بعد از مدتی نسبت به تغییر رنگ محیط موضع سرسختانه ای می گیرند. پس باید صندلی و میز مدیریت راحت باشد تا خستگی کار بعد از چند ساعت کمتر احساس شود. بعد از این مرحله به خواسته ی شما عزیزان به خوبی گوش کرده و سعی میکنند تا تمام پیشنهادها و را حل های ممکن را برای خلق فضای بهتر و مناسب تر پیش پای شما بگذارند. همچنین این بخش بندی و جداسازی، در هنگام مراجعه افراد به اداره، باعث می شود تا بهتر محل مورد نظر خود را پیدا کرده و اصطلاحا در محیط اداره گم نشوند.

حالا به دفتر معماری فکر کنید دکوراسیون اداری دفاتر معماری با قفسههایی معنی مییافت که در آنها کالکهای لوله شده طراحی را طبقه بندی میکردند. یکی از موارد بسیار مهم برای مدیران ارشد و روسا، اعتبار بخشی به محیط کاری خود می باشد. از همه مهم تر زیبایی ظاهری محیط اتاق را دو چندان می کند. رنگهای مناسب می توانند تأثیر روانشناختی قدرتمندی بر روی افراد داشته و باعث احساس رضایت و شادابی آنها شوند. حتی در جلسات طولانی هم بدون اینکه ذره ای اذیت شوند بر روی مبل راحتی رو به روی شما بنشینند. از مبل های شنی کیسه ای (beanbag chair) گرفته تا صندلی های زرد رنگ و پلکانی رنگارنگ با کوسن های فراوان. مثلا صندلی اداری شما باید با میزتان همخوانی داشته باشد، مثلا صندلی کلاسیک را میتوانید جلوی یک میز سنتی و ابزارخورده قرار بدهید، اما اگر همان صندلی کنار یک میز استارتاپی و مدرن باشد واقعا چیز نچسبی از آب درمیآید! و اگر فقط تصمیم دارید که در سبک چیدمان منزل، محیط کار و غیره تغییراتی ایجاد کنید مانند زمانی که می خواهید رنگ یا کاغذ دیواری اتاقتان را تعویض کنید از یک دکوراتور داخلی کمک بگیرید. لهجه های طبیعی مانند گیاهان، کفپوش های بتنی و چوبی اکسپوز و فولاد رنگ شده، راه های ساده ای برای ایجاد فضایی طبیعی و زنده هستند.

اگر یک استارت آپ دارید و درباره آن فکر کرده اید و قصد راه انداختن کاری را دارید حتما با این چالش ها و مسائل آشنا هستید. بنیانگذار پروژه طراحی داخلی اداری مدولار، بن ادواردز (Ben Edwards) گفت: «در حالی که کانسپت پروژه قبل از همهگیری ویروس کرونا پیشبینی شد، راه حلی برای ایجاد جداسازی بین فضاها برای طراحی داخلی اداری با چیدمان باز موجود ارائه میدهد. به همین علت است که ارگو به همراه ارائه خدمات خود، گارانتی سه ماهه ارائه میکند تا شما عزیزان از کیفیت خدمات این تیم، کاملا مطمئن باشید. این کار از نظر روحی نیز می تواند حس خوبی را برای مراجعین شما به همراه داشته باشد. یکی از عوامل اصلی موثر در قیمت پارتیشن اداری، جنس مصالحی است که برای ساخت آن به کار رفته است. از مهمترین ویژگیهای پارتیشن اداری آلومینیومی نصب سریع و آسان، قابلیت اجرای طرح و روکشهای متنوع و قابلیت نصب کرکره در بین پارتیشن اداری اشاره کرد.

عدم وجود کنترل بر گرما و سرما، تو در تو بودن و وجود راهروها، احتمالاً وجود بخارهای سمی و تحت تاثیر قرار گرفتن فضا نسب به محصول تولیدی، حضور افراد در کنار یکدیگر بدون رعایت فاصلهی و حریم شخصی از مهمترین مشکلات در آن دوره بوده است. درنظرگرفتن سبک مناسب شرکت، توجه به اندازه فضا و نورپردازی نیز از مهمترین اصولی هستند که در بالا به آنها پرداخته شد. به همین دلیل شرکت دکوراسیون داخلی تهران همواره فضاهای مختلف را بهگونهای طراحی میکند که بتوانند از نور طبیعی نهایت استفاده را کنند، زیرا نور طبیعی برای سلامتی بسیار مهم است.