دریچه هوا – تهویه مارکت

از دریچه بازدید تاسیسات جهت پوشش تاسیسات الکتریکی ساختمان از قیبل کلید پریزو فیوز ها و سیم های عبوری از داخل سقف های کاذب استفاده میشود . این دیچه بازدید از ترکیب شیار های پرّه Zو ورق مشبک تشکیل میشود . به همین دلیل می توان گفت ورق با ضخامت 1 بهترین و مناسبترین گزینه، هم از نظر کیفیت و هم از لحاظ قیمت می باشد. از دیگر امکانات هواکش و تهویه دمنده مدل لوکس دریچه دار می توان به مجهز بودن به اتصال ارت و یا وجود دمپر دستی اشاره کرد که بازکردن آن باعث روشن شدن فن می شود. حالت باز و بسته شدن دمپرها در این هواکش دمنده به این صورت است که با روشن شدن هواکش به طور اتومات دمپرها باز و با خاموش کردن دمپرها به حالت افقی بر روی هم قرار میگیرند. در صورتی که ساختمان فاقد کانال درمعماری است می توان از ساخت کانال های روکار و خارج از ساختمان با عایق بندی مناسباستفاده نمود.

برای اینکه اطلاعات دقیق برای ساخت دریچه کانال کولر بدهیم بهتر است که روی یک تکه کاغذشکل هندسی دریچه را بصورت شماتیک رسم کنیم و اندازه هر ضلع آن را بر حسب سانتی متر روی آن یادداشت کنیم. معمولا دریچه کولر زیر فن کوئل یک تکه یا به اصطلاح عام یک دره در ابعاد کوچک فقط قابلیت اجرا دارد. دریچه بازدید فن کویل خطی ۳۰ درجه زمانی استفاده میشود که دستگاه نیاز به مکش هوا از زیر فن کویل را دارد .ساختار این دریچه بازدید به این گونه است که یک دریچه خطی ۳۰ درجه روی درب دریچه بازدید فن کویل نصب میشود . ساختار این دریچه به این گونه است که یک دریچه خطی کله قندی روی درب دریچه بازدید فن کویل تعبیه میشود .درب دریچه بازدید فن کویل خطی کله قندی به دو شکل لولایی و وزنه ای باز و بسته میگردد و تمام سطح بدنه ی دریچه بازدید توسط رنگ کوره ای الکتروستاتیک رنگ آمیزی میشود و به وسیله پیچ مخفی یا پیچ از روی نما نصب خواهد شد . دریچههای هوا طبق مولفههای خاصی مانند: سایز، شکل ظاهری، محل استفاده و از همه مهمترین جنس بدنه دارای انواع گوناگونی هستند.

دریچه بازدید تاسیسات بنا به سفارش مشتری از جنس چوب ام دی اف در ابعاد و با طرح های مختلف ساخته میشود . بهینه بودن سیستم تهویه و یکنواختی دمای هوای داخل سالن های پرورش مرغ، از موثرترین عوامل در این زمینه است. آن ها با سیستم تهویه مطبوع کار می کنند و می توانند از اشکال، مواد، اندازه های مختلف و موارد دیگر ساخته شوند که بر تولید جریان هوا تأثیر زیادی خواهند گذاشت. با این روش احتیاج به تخریب مسیر لوله ها و دیگر تاسیسات نیست . در این صورت دریچه بازدید احتیاج به منفذ عبور هوا ندارد .در این مدل از دریچه بازدید حتما باید درب دریچه زیر فن کویل کاملا مسدود باشد . زمانی از دریچه بازدید فن کویل مشبک استفاده میکنیم که دستگاه نیاز به مکش هوا از محیط زیر فن کویل را داشته باشد .در این حالت یک دریچه مشبک لانه زنبوری روی درب دریچه بازدید فن کویل تعبیه میشود .

اگر یک بُعد از این دریچه هوا به سمت دیوار نزدیک باشد،دیگر نیازی به تنظیم هوا به آن سو نمی باشد و لاجَرم از دریچه هوا ی سه طرفه استفاده می شود. اما باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بخاطر اینکه رنگ دائماً در معرض باد مرطوب است، پس از چند وقت، باد کرده و پوسته دریچه بازدید پوسته خواهد شد. هنگامی که هواساز در هر ساختمانی نصب شده و شروع به انجام هوارسانی میکند؛ هر از چندگاهی باید به بخشهای آن سرکشی کرده و از فعالیت درست فن کویلها و داکتها و… اگر در محیطی دریچه دمش هوا طرح خطی اسلوت اجرا شده باشد ،هنگام استفاده از دریچه بازدید فن کویل برای هماهنگی بیشتر از دریچه بازدید فن کویل خطی با طرح اسلوت استفاده میشود . بهترین گزینه برای این محیط ها استفاده از دریچه بازدید پلاستیکی میباشد . دریچه بازدید فن کویل خطی کله قندی در مواردی کاربرد دارد که دستگاه نیاز به مکش هوا از زیر فن کویل را دارد . جنس این دریچه بازدید ، همانطور که از نامش پیداست ، از پو وی سی میباشد. درب دریچه بازدید فن کویل پرّهZ از جنس آلومینیوم و خود پره ها از جنس پروفیل آلومینیوم میباشد .

این دریچه ها اغلب دارای یک دسته اهرم مانند هستند که به کمک آنان می توان جهت پره ها را کاملا تغییر داد. این دریچه ها را می توان در پیکربندی های مختلفی طراحی و تولید کرد که از جمله آنها می توان به چفت (کابینت) زیمنس قفل دار و آلومینیوم با رنگ کوره ای اشاره کرد. دریچه های کولر انواع متفاوتی دارند که محبوب ترین آن ها دریچه های آلومینیومی می باشند که کیفیت بالایی دارند و می توان آن ها را رنگ کرد . از دریچه بازدید استیل در فضاهایی با کاربری ویژه مثل اتاق های تمیز یا فضاهایی که داخل آنها رطوبت بالایی وجود دارد مثل استخرها و محیط هایی که در آن آلاینده های اسیدی و خورنده وجود دارد ، استفاده میشود . اما اگر در محیطی که در آن آلاینده های اسیدی و خوردنده وجود دارد ، بخواهیم از دریچه بازدید استیل استفاده کنیم بهتر است جنس آن از ورق استیل نگیر با عیار ۳۱۶ باشد . دریچه بازدید از سه جنس ساخته و ارایه میگردد .

ابعاد فریم دریچه هوا طرح قدیم آلونینیومی باید نیم سانت از دهانه انشعاب کوچکتر ساخته شود تا هنگام نصب به راحتی درون حفره فرو رود. خرید دریچه کولر از مکان های فیزیکی در قدیم بهترین روش تهیه ی این محصول بوده است. یکدست شدن هوا در فضاها یکی از عوامل مهمی است که در ایجاد دمایی مطلوب نقش بسزایی دارد. البته این توجیه نمیتواند پذیرفتنی باشد چرا که از یک سو سازمانهای مهمی همچون آتشنشانی باید هزینه قابل توجهی برای اطلاعرسانی و پیشگیری از حوادث داشته باشند که این مورد را شورای شهر و شهرداری باید پاسخگو باشند و از سوی دیگر هرچند نظر صداوسیما را در این زمینه نداریم اما نباید در این موارد مهم اطلاعرسانی و آموزش مردم که حتی وظیفه صداوسیما نیز است مباحث این چنینی مطرح شود.

این مدل از دریچه بازدید هم مانند انواع دیگر دریچه بازدید فن کویل از طریق پیچ مخفی و پیچ از روی نما نصب میگردد . هواکش ها، کانال های کولر و دریچه های تهویه هوایی که در ساختمان ها نصب می شوند باعث خروج هوای درون ساختمان می شوند، سپس جای آن را هوایی که از بیرون می آید می گیرد. شرکت صنعتی تولیدی تهویه نظری یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت ها در این زمینه و عرضه کننده انواع دریچه بازدید و ورودی می باشد. یکی از مزایای دریچه بازدید فن کویل پی وی سی ضد آب بودن این محصول است . با مجموعه تماس بگیرید تا همکاران ما جهت اندازه گیری دریچه کولر اقدام کنند.ما این محصول جذاب و پر طرفدار را به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم .

برای راحت شدن خیال هم میتوان از هشدار دهندههای موجود استفاده کنیم. پس از انجام مراحل بالا شروع به ساخت درب دریچه بازدید فن کویل می کنیم. ساخت دریچه کولر چگونه است؟ قدم اول برای درک بهتر سیستم و ساختار کولر گازی، بررسی اجزا و قطعات کولر گازی است. در روش مکانیزه سیستم اتوماسیون تنظیم دما و رطوبت با بررسی وضعیت دما، رطوبت، میزان فشار و میزان گاز های تولید شده در سالن، با در نظر گرفتن سن پرنده ها بصورت هماهنگ اقدام به راه اندازی فن های تهویه و به تناسب آن باز و بسته شدن دریچه ورودی هوا را، تنظیم می کند. دریچه بازدید فن کویل در حقیقت برای بازبینی از دستگاه فن کویل های سقفی طراحی میشود و این امکان را به اپراتور میدهد تا به صورت دوره ای توانایی چکاپ و بررسی از دستگاه فن کویل را داشته باشد . عمدتا برای بازدید تاسیسات از قبیل فنکویل سقفی، شیرآلات و فیوزهای برق کاربرد دارد. دریچه بازدید در واقع دری است که برای بازبینی تاسیساتی چون فن کویل های سقفی شیرآلات و فیوزهای برق، فلکه های آب به کار میرود . دریچه هوا ی آهنی طرح جدید در قسمت جلویی بدنه خود ، دارای تیغه های عمودی برای تعیین مسیر پرتاب هوا میباشد .

ماهیت دریچه بازدید فن کویل ترکیبی از ورق آلومینیوم است و سطح بدنه آن با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشانده میشود . دریچه بازدید آلومینیومی با پوشش رنگ کوره ای و در هر ابعادی طبق سفارش کارفرما ساخته و به مشتری ارایه میگردد . از رایج ترین نوع دریچهی کولر آبی که بیشتر در کولرهای خانگی دیده میشوند، دریچه کولر آبی آلومینیومی است. شناخت عواملی که سبب خرابی سنسور دریچه گاز میشوند، میتواند به کاربر کمک کند تا با استفاده صحیح از خودرو جلوی خراب شدن قطعات آن را بگیرد. ورق های آهنی مورد استفاده در تهیه آن حتما باید ضخیم باشد که از ایجاد هرگونه صدای اضافی و آلودگی صوتی جلوگیری کند.

حجم هوادهی فن 336 متر مکعب بر ساعت محاسبه شده و مقدار صدای تولید شده از محصول 48 دسی بل می باشد. این دریچه بازدید از زیباترین و پر فروش ترین نمونه های دریچه بازدید فن کویل میباشد که در دو نوع تک گل و دو گل تولید میگردد .در حقیقت عمل مکش هوا از طریق شیارهای پله ای انجام میشود واگر نیاز به مکش بیشتری باشد از شیار مله ای دو قلو استفاده میشود .این پله ها یا گل ها هم در حاشیه و هم در قسمت داخلی درب دریچه بازدید فن کویل طراحی و اجرا میگردد. از دریچه بازدید فن کویل شیار دار زمانی استفاده میشود که هوای برگشت دستگاه فن کویل باید مستقیما از زیر دستگاه تامین شود .در این حالت باید روی درب دریچه زیر فن کویل شیار و منافذی تعبیه کرد .در این مدل از دریچه بازدید شیارهای موازی در طولهای ۹ و ۱۸ سانتی به شکل پرسی ایجاد میکنیم .دریچه بازدید فن کویل شیار دار به دو صورت لولایی و وزنه ای ساخته میشود و به وسیله رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده میشود .دریچه بازدید فن کویل شیار دار هم مانند انواع دیگر دریچه بازدید فن کویل از طریق پیچ مخفی یا پیچ از روی نما در محل مورد نظر نصب میشود .