آیا تبلیغ در گوگل گران است یا همه کسبوکارها میتوانند از آن استفاده کنند؟

با در نظر گرفتن چنین رهیافتی میتوانید مطمئن باشید که نتایج خوبی به دست خواهید آورد. در حقیقت پیام شما باید با در نظر گرفتن به خصوصیات شخصی و موقعیت کاربران مورد نظر شما نوشته شده باشد. این نوشته کوتاه میتواند طرح یک مشکل یا بیان یک دغدغه باشد که ذهن کاربر را درگیر کند و کاربر به دنبال یک راه حل نهایی بر روی لینک مقاله شما کلیک کند. در این حالت هر زمان که کاربر بر روی لینک سایت شما کلیک کند گوگل از شما به ازای هر کلیک هزینه دریافت میکند. اپلیکشین، برنامه و نرم افزاری است که بر روی موبایل نصب شده و کارفرمایان میتوانند در آن خدمات متنوع و محصولات مورد نیاز خود را به فروش برسانند. در ابتدا شما مبلغی را برای تبلیغات اپلیکیشن پیشنهاد میدهید و گوگل ادز آن را با مبلغ پیشنهادی رقبایتان مقایسه کرده و بر اساس سودآوری خود مرتب میکند. در صورتی که شما با آن کلمه خاص، جایگاه مناسبی در نتایج موتورهای جستجو داشته باشید؛ مشتریان زیادی را برای کسبوکار خود فراهم میکنید.

سایتهایی مانند گوگل پلی و یوتیوب که زیر نظر کمپانی گوگل هستند و همگی برای نمایش تبلیغات با گوگل همکاری میکنند. حتی اگر توضیحات جامعی در مورد اپلیکیشن خود در پلی استور قرار داده باشید، دیگر به تبلیغ متنی نیز احتیاجی نیست و گوگل ادز از همین توضیحات برای تبلیغ در گوگل استفاده میکند. این عمل در دراز مدت باعث بلاک شدن سایت های مشتریان این گروه ها می شود. این آمار درصد افرادی که از طریق کلیک کردن روی تبلیغ شما به صفحۀ وب سایت تان مراجعه کرده اند را نشان می دهد. این سیستم حرفهای تقریبا بیش از ۹۵درصد درآمدهای گوگل را شامل میشود که رقم بسیار بزرگی را نشان میدهد. میانگین هزینه کلیک در Google Adwords بر اساس کلمات کلیدی و زمینه فعالیت متفاوت است، اما تقریبا ۲٫۳۲ دلار در شبکه جستجو و ۰٫۵۸ دلار در شبکه نمایش داده شده است.

در دنیای امروز نقش تولید محتوای هدفمند و با کیفیت به حدی است که شما در هر حوزهای که فعالیت داشته باشید، مردم میخواهند بدانند شما چه میکنید و چطور آن کار را انجام میدهید. آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین مارکتینگ با سابقه دو دهه فعالیت در حوزه تبلیغات در گوگل، سئو و طراحی سایت فرآیند واقعی بازاریابی حرفهای را با شما در این خبر به اشتراک میگذارد. نرخ بازگشت سرمایه در این روش بسیار بالا (ROI) است و اگر به درستی از آن استفاده کنید، میتوانید مشتریان وفاداری داشته باشید. در تبلیغات اپلیکیشن بر خلاف تبلیغات سایتها به کلمات کلیدی احتیاجی ندارید و میتوانید تبلیغ خود را با استفاده از ویدئو، عکس و متن جذاب تهیه کنید. در این مطلب ما قصد داریم تمامی این موارد را بررسی کنیم.

ما در زمینه گوگل اد بسیار فعال هستیم و شما میتوانید به راحتی از طریق تماس با همکاران ما تبلیغات تان را در گوگل با بالاترین کیفیت انجام دهید. افزونهٔ Call به شما اجازه میدهد شمارهای را به تبلیغتان بچسبانید تا مخاطبِ هدفتان از همان صفحهٔ نتایج با شما تماس بگیرد. آیا میدانید شما هر ماه باید مقدار متفاوتی برای همان تبلیغ قبلی بپردازید؟ اگر شما صاحب یک سایت هستید لازم است بدانید برای سایت خود باید استراتژی تولید محتوا داشته باشید. اگر شما یک فروشنده هستید باید بدانید که فروش اینترنتی بیشتر از آنچه که یک منبع درآمد باشد یک سبک زندگی است.

سبک کار بازاریابی اینترنتی در شبکههای اجتماعی کمی از سایت متفاوت میباشد. تبلیغات در گوگل به همین سادگی نیست! گوگل برای انجام چنین تبلیغاتی سیستم بسیار قدرتمند و هوشمندی به نام گوگل ادز دارد که بهترین نتایج را در تبلیغات ارائه میدهد. این نتایج درواقع همین تبلیغاتی هستند که منِ فروشنده در کمپین تبلیغاتی گوگل مشخص کردم تا اگر این کلمه توسط کاربری در کشور ایران، کاربری با مرورگر موبایل، کاربری با رده سنی 15 تا 30 سال و… یکتانت با دسترسی به بیش از 6000 کمپین از بهترین رسانه های تبلیغات آنلاین ایران است، این سایت با نمایش بیش از شش میلیارد محتوای تبلیغاتی در ماه و بازدید 5 میلیون کاربر، بیشترین ترافیک را برای کسب و کار شما فراهم میکند. این موضوع باعث صرفهجویی در وقت و هزینه کسبوکار شما میشود. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۲۷۲۱۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید.

گوگل تعداد کلیک هایی که بر تبلیغ شما می شود را می شمارد و به ازای هر کلیک حداقل 1 سنت از حساب شما کسر می کند اما معمولا گوگل بر اساس نوع کلمه کلیدی و شرایط سایت و میزان رقابت، هزینه های بالاتری برای کلیک درخواست می کند که این میزان بعدا توسط گوگل به کاربر اعلام خواهد شد و در آن حالت از حداکثر میزان ورود کاسته می شود. تا به حال شده در جیمیل خود باشید و در بالای ایمیلهای خود تبلیغاتی را مشاهده کنید؟ استراتژی تولید محتوا به شما کمک میکند تا برنامه محتوایی چند ماه آینده خود را بدانید. با تحقیق کلمات کلیدی مشخص میشود که مخاطبان شما بیشتر به دنبال چه محتوایی هستند و رقبای شما به انتشار چه محتواهایی پرداختهاند. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی انتخابی کاربران و جستجوهای پیشین آنها نمایش داده می شود که هر کدام از این لینک ها به یکی از صفحات وب سایت مورد نظر شما لینک می شود. به این صورت که، کلمه یا عبارتی که کاربران آن را در گوگل جستجو می کنند اگر مرتبط با کسب و کار و وبسایت شما و آن کلماتی که در تبلیغ گوگل ادورز خود تعریف کردید باشد به صورت تبلیغات کوتاه در قالب های مختلف، در صفحه ی جستجوی آن ها نشان می دهد.

هر چه یک سایت بتواند فاکتورهای سئو را به شکل بهینهتری در سایت خود پیاده سازی کند و امتیاز بالاتری دریافت کند در صفحه نتایج جستجوی گوگل جایگاه بالاتری خواهد داشت. آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین مارکتینگ به عنوان نماینده رسمی گوگل در ایران خدمات تبلیغ در گوگل را به شکل بهینه و مدیریت شده ارائه میکند. در برخی مواقع جستجو ها به شکل زیر نمایش داده خواهد شد. در هر دو حالت شاید کاربر سایت متوجه نشود که مالک اصلی محتوا چه کسی است اما قطعاً گوگل میداند که این محتوا را ابتدا در سایت شما دیده و امتیاز این بازنشری نصیب سایت شما خواهد شد و بر روی سئو سایت شما تأثیر مثبت دارد. همچنین شما میتوانید در هر زمان که تمایل دارید کمپین خود را متوقف کرده و یا مجددا راهاندازی کنید. اگر در وب انگلیسی به تولید محتوا مشغول هستید، بهترین گزینه استفاده از Google Adsense است؛ همزمان با کسب درآمد از گوگل ادسنس هم میتوانید خودتان بهصورت مستقیم از فروش ریپورتاژ یا جایگاه در سایت خود درآمد کسب کنید. در رابطه با نحوه اجرای کمپین تبلیغاتی در این شبکه باید بدانید که گوگل دارای سایتهای پربازدید در حوزههای مختلف است.

گاهاً سایتهای امانت داری وجود دارند که به شما لینک میدهند و گاهاً سایتهایی هستند که محتوای شما را بدون ذکر منبع کپی میکنند. لینک محصولات یا خدماتی که تبلیغ میکنید را بهصورت ارگانیک در محتوای خود بگنجانید. شما میتوانید از طریق جی ادز اکانت اختصاصی تهیه کرده و حتی اکانتی که در اختیار دارید را شارژ نمائید. برای تبلیغات در گوگل ابتدا باید یک اکانت گوگل ادوردز داشته باشید و پس از ایجاد اکانت گوگل باید حساب شما شارژ شود که با مراجعه به صفحه ی تعرفه ها می توانید از قیمت این پلن ها مطلع شوید. خدمات تبلیغات اپلیکیشن در گوگل با تبلیغات سایت در گوگل متفاوت است و گوگل ادز این خدمات را به کمک هوش مصنوع بهینهسازی و اجرا میکند. در واقع تبلیغات در گوگل موجب میشود تا در کمترین زمان و تنها با بهینهسازی وبسایت جایگاه اول را در نتایج جستجوی گوگل به دست آورید. با توجه به بازدید میلیونی روزانه از گوگل و امکانات بیشماری که نرم افزار تبلیغات گوگل (google adwords) ( گوگل ادرودز )در اختیار عموم و متخصصان تبلیغات اینترنتی قرار می دهد ، مشتریان شما در هر صنفی به سهولت و با کمترین هزینه ، می توانند شما را در صفحه اول گوگل پیدا می کنند و موجب رشد حیرت آور تعداد مشتریان روزانه شما شود همچنين اين فرايند موجب بهبود رتبه سايت شما در گوگل ميشود، اولکا با توجه به سوابق ارزشمند خود در امر تبليغ در گوگل و این تضمین را برای عموم مشتریان خود دارد که در صورت نارضایتی از تبليغات در گوگل موجبات عودت وجه را فراهم سازد.

قبل از بررسی این موضوع در نظر داشته باشید که هزینه هر کلیک یا PPC (مخفف Pey-Per-Click) ثابت نیست و با مزایده هایی که برگزار می شود این مبلغ محاسبه می شود. لذا، گوگل ادز (Google Ads) بستری مناسب جهت دریافت ترافیک کاربران با کیفیت و مرتبط با محصولات و خدمات سایت شما می باشد. گوگل ادز اصلی ترین پلتفرم گوگل جهت انجام تبلیغات است. برای این که بدانید تبلیغات اپلیکیشن چگونه اجرا میشود باید با سیستم گوگل ادز و خدمات تبلیغات این پلتفرم آشنا شوید. این پلتفرم در واقع به صورت تبلیغات در ازای کلیک است و کاملاً هوشمند و برنامهریزی شده اپلیکیشن شما را در زمان مناسبی برای علاقمندان آن به نمایش میگذارد. پلتفرم ترکیبی جدید، کسب درآمد از محتوا و همچنین بررسی موفقیت و اثرگذاری آن در انواع سیستم های مختلف (اعم از تلفن همراه، دسکتاپ و …) را برای نمایش دهندگان محتوا آسان تر خواهد نمود. فراموش نکنید که شما – بهعنوان یک تولیدکننده محتوا یا Publisher – محدود به اجرای تبلیغات در یک وبسایت نیستید و همچنین میتوانید تبلیغات را در فیدهای RSS و دستگاههای تلفن همراه اجرا کنید. همین افراد خاص نیز بین مردم عادی زندگی میکنند و از دستگاه تلفن همراه هوشمند نیز استفاده میکنند.

در واقع زمانی که شما یک محتوای شاخص و با کیفیت تولید میکنند بسیاری از سایتها هستند که محتوای شما را کپی میکنند و در سایت خود قرار میدهند. حداکثر هزینه به ازای کلیکی که تبلیغ دهندگان پیشنهاد میکنند (maximum bid) و امتیاز کیفیت (Quality Score) تبلیغات آنها نقش مهمی در نتیجه مزایده دارد. در دورانی که مردم تمام مایحتاج خود را از طریق اینترنت سفارش میدهند عدم حضور شما در اینترنت به معنی یک باخت بزرگ است. در پاسخ به بخش اول سوال، یعنی چرا تبلیغات در گوگل باید بگوییم که با بررسی های صورت گرفته چند ساله در زمینه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی، از جمله عمده ترین و اصلی ترین روش های برای افزایش فروش و برندینگ تبلیغ کسب و کار در اینترنت است، چرا؟ به زبان ساده سئو و بهینه سازی وب سایت موجب میشود تا شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بیشتر و بالاتر از رقبایتان دیده شوید؛ و در نتیجه میزان فروش خود را افزایش دهید! این وب سایت برای کسانی که به دنبال یک روش ساده برای کسب درآمد هستند بسیار کاربردی است و می تواند در دراز مدت درامد خوبی را نسیب شما گرداند. یکی دیگر از سادهترین خطاها که میتواند هزینه شما را هدر دهد، یک غلط املایی یا اشکال تایپی ساده است!

تبلیغ در گوگل , تبلیغات در گوگل , سفارش تبلیغ در گوگل تبلیغات کلیکی : یکی از موثرترین روش های تبلیغ ، تبلیغات در گوگل (google adwords) یا تبلیغات کلیکی می باشد. برای مثال، اگر رتبه اول را بدست آورید، تبلیغ شما اولین چیزی است که در صفحه نمایش داده میشود. در این روش تبلیغات کلیکی، گوگل سایت شما را در صفحه اول نتایج به کاربر نمایش میدهد. در درجه اول باید به این نکته توجه داشته باشید که تبلیغات گوگل ادوردز، به صورت مزایدهای عمل میکند. هزینه تبلیغات در این شبکه به صورت مزایدهای محاسبه میشود. این تبلیغات یا در شبکه جست و جوی گوگل نمایش داده میشود یا در شبکه نمایش گوگل که شامل مجموعهای میلیونی از اپلیکیشنها و سایتهایی است که برای نمایش تبلیغ استفاده میشوند. زمانی که کاربری در اینترنت چیزی را جست و جو میکند در واقع به دنبال رفع نیاز خود در جست و جوی خدمات یا محصولات مد نظر است. جالب اینجا است که این شیوه تبلیغات نیز در موتور جست و جوی گوگل یا شبکههای همکار گوگل انجام میشود.

3- انتخاب شهر و استان مناسب برای تبلیغ: اگر کالا و خدمات شما قرار است در تهران به فروش برسد، حتی اگر خودتان ساکن تهران نیستید، حین درج آگهی استان تهران و شهر تهران را انتخاب نمائید. پس شما میتوانید با خیال راحت ما را در جریان نوع کسب و کار خود قرار دهید تا مناسبترین پلن تبلیغات گوگل را به شما پیشنهاد دهیم. هر چقدر كه آگهي شما در صفحات ابتدايي قرار بگيرد، به همان اندازه بازديد وب سايت شما بالاتر خواهد بود و كارشناسان تبليغاتي شركت سئوساز اين كار را به بهترين شكل ممكن براي شما انجام مي دهند. گواهینامه پارتنر گوگل در خود سایت گوگل قرار دارد. از دیگر روشهای تبلیغات کلیکی در ایران، میتوان از تبلیغات کلیکی ویدئویی بهره برد؛ مانند فیلمهایی که در یوتیوب پخش میشوند و قبل از پخش آگهیهای تبلیغاتی در 5 ثانیه را نشان میدهد، شما با کلیک کردن روی این لینکها به وبسایت تبلیغ دهنده هدایت میشوید. گوگل ادورز یک سرویس آنلاین تبلیغاتی ست که به شما اجازه می دهد تا تبلیغات تجاری خود را بالاتر از سایر رقبا در نتایج گوگل، نشان دهید. هزینه تبلیغ اپ در گوگل ادز به سه شکل هزینه به ازای هر کلیک، هزینه به ازای هر نصب و هزینه به ازای عملکرد کاربر در برنامه محاسبه میشود.