آموزش اتوکد الکتریکال (AutoCAD Electrical) بصورت گام به گام

با شرکت در دوره آموزشی اتوکد دیگر نیاز به میز رسم و نقشه کشی نخواهید داشت. قابلیتهای این نرم افزار بسیار گسترده است و محدود به یک رشته و صنعت خاص نمیشود نرم افزار اتوکد نسخه های مختلفی که هریک از این نسخه ها برای یکی از شاخه های مهندسی و نقشه کشی کاربرد دارد. در این نرم افزار امکان استفاده از فضای سه بعدی و دو بعدی همراه با تمام ابزارهای لازم فراهم شده است تا دیگر مهندسان نیازی به میز و وسایل نقشه کشی نداشته باشند . نرم افزار AutoCAD Electrical دارای تمام قابلیت های نرم افزار اتوکد به علاوه یک مجموعه کامل از ویژگی های CAD الکتریکی از جمله کتابخانه های نماد جامع و ابزارهای موثر برای انجام وظایف خودکار طراحی الکتریکی می باشد.

آموزش اتوکد دوبعدی

چاپگرهای سه بعدی از فرمتهای مختلف فایل استفاده میکنند که توسط همه نرم افزارهای CAD پشتیبانی نمیشوند. هنگام انجام این کار، به خط فرمان نگاه کنید، زیرا این اجازه را به شما می دهد که مورد “بعدی” را وارد کنید که به شما امکان می دهد از گزینه های مختلف برای زانویی (15 درجه، 30 درجه، 45 درجه و غیره) استفاده کنید. از این نرم افزار استفاده نموده و اطلاعات خود را به روز نگاه دارند. برای ورژن 2013 هم می توانید ای از این آموزش استفاده کنید.

پس از انتخاب Plot Project، میتوانید نقشههای موردنظر خود را در پروژه انتخاب کنید. شاید چگونگی استفاده از ویژگی سه بعدی Osnap در AutoCAD را بررسی کنید تا بتوانید دایره را به بیرون بکشید و به سمت راست خود انتقال دهید یا اینکه شما میتوانید ریاضیات را انجام دهید و بفهمید مرکز دایره کجا است(دانستن شعاع دایره و فاصله ی آن از پایهی شکل اصلی). صد ها هزار شرکت در سراسر دنیا از اتوکد به عنوان یک ابزار استاندارد تهیه نقشه های ساختمانی، راه سازی، معماری و همچنین صنعتی استفاده می کنند. به زبان ساده تر می توان گفت که به جای این که یک شی را با خط کش و یا این که با دست کشید، بهتر است با اتوکد همان طرح را به صورت دقیق و سریع با رایانه ترسیم کرد. در این سایت میتوانید به فایلها و دورههای آموزشی نرم افزار اتوکد الکتریکال دسترسی داشته باشید. شما از طریق سایت می توانید در کلاس های غیرحضوری اتوکد ثبت نام کنید .

نرم افزار اتوکد یکی از محبوب ترین نرم افزار های ترسیم های مهندسی و طراحی مهندسی می باشد. حوزه های کاری این نرم افزار بسیار گسترده است و در کارخانجات تابلو سازی، کارخانجات تولید خودرو، صنایع نفت گار وپتروشیمی، سوله های بسته بندی، گلخانه ها و همچنین جهت ترسیم سیم کشی ها و تاسیسات الکتریکی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. اتوکد الکتریکال (به انگلیسی: AutoCAD Electrical) نرم افزار نقشه کشی قدرتمند دیگری از خانواده ی اتوکد است که به صورت تخصصی برای طراحی نقشه های برقی و سیستم های الکتریکی و تابلو برق استفاده می شود و ابزاری ضروری برای تمام مهندسین شاخه های مختلف برق و الکترونیک می باشد. اتوکد از محیط کاربری ساده و انعطاف پذیر برخوردار است.

مخاطبین دوره اتوکد الکتریکال (آموزش نرم افزار نقشه کشی AUTO CAD electrical): تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی به ویژه مهندسین برق از جمله مخاطبین اصلی کلاس آموزش نرم افزار نقشه کشی AUTO CAD electrical به شمار می آیند. این نرم افزار با داشتن کتابخانه های کامل و جامع و همچنین در بر گرفتن گستره وسیعی از حوزه های مختلف مهندسی برق ، به یک نرم افزار محبوب جهت طراحی و ترسیم مدارات برق صنعتی و برق ساختمان بدل شده است. وقتش رسیده تحولی در وضعیت درس و شغل خود ایجاد کنید، با یادگیری این نرم افزار قدرتمند می توانید یک تیر و چند نشان داشته باشید. بسیار کاربردی هستند و با یادگیری آنها اتوکد ۲ بعدی را کاملا مسلط خواهید شد. در چاپ سه بعدی: چاپ سه بعدی مزایای خاص خود را برای طراحان دارد و برای این نرم افزار به آنها کمک می کند.

دوره اتوکد الکتریکال (آموزش نرم افزار نقشه کشی AUTO CAD electrical): کمپانی Autodesk یک ورژن الکتریکال برای نرم افزار اتوکد منتشر کرد که جهت ترسیم مدارات قدرت، فرمان ، ابزاردقیق و نقشه های ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. اگر شئ را در یک زاویهی 45 درجه حرکت دهید، وارد ویو Isometric میشوید. البته باقی هزینه در طول دوره به صورت ماهانه قابل پرداخت است، نگران هزینه های پیش روی نباشید ما سعی کردیم بهترین شرایط را برای شما فراهم سازیم تا بتوانید به سادگی وارد بازار کار شوید. پس از اجرای فرمان Line، از شما خواسته میشود تا اولین نقطه (First Point) را مشخص کنید. در حال حاظر این گروه با استعانت از خداوند متعال و به پشتوانه تجربه مدیران و کارکنان خود، برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهای سازمانی و ملی، تلاش می کند و در این راستا تخصص نیروهای بومی و آخرین تکنولوژی های روز دنیا را به خدمت گرفته است.

مجتمع فنی تهران در سال ۱۳۵۸ با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق صنعتی با نظر و همت دکتر سعید سعادت و مهندس سعید خرازی زاده، از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود. موسسه آموزش عالی آزاد هادی از سال ۱۳۷۹ با اخذ مجوز فعالیت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت خود را در برگزاری دوره های آموزشی در زمینه کامپیوتر آغاز نمود و در ادامه از سال ۱۳۸۲ همکاری خود را با دانشگاه جامع علمی کاربردی جهت برگزاری دوره های آموزشی بلند مدت (مقطع دار) در مقاطع کاردانی و کارشناسی ادامه داد. مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه صنعتی سجاد که پیشتر دورهی اتوکد دوبعدی را برگزار کرده بود، اکنون اقدام به برگزاری دوره اتوکد دوبعدی پیشرفته کرده است.

نرم افزار AutoCAD یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارها، جهت طراحی های دوبعدی و سه بعدی می باشد که برای ترسیم نقشههای مهندسی و صنعتی کاربرد دارد. همچنین باید بدانید در این دوره تمامی مباحث اتوکد دوبعدی و سه بعدی توسط یکی از بهترین اساتید این دوره به شما تدریس می شود. توصیه میشود که از Grid استفاده کنید و هنگام افزودن قطعه، آن را به نقاط Grid، اسنپ کنید. مختصات قطبی (Polar coordinates) : روشی برای وارد کردن نقاط بر اساس فاصله و زاویه. همچنین کارفرمایان این حوزه همیشه به دنبال اتوکدکارهای حرفهای میباشند؛ بنابراین تسلط بر اتوکد مهارتی است که همیشه در صدر لیست شغلهای پرتقاضا و پر درآمد است. شی (Object) : به اشیایی که در پایگاه داده اتوکد، وجود دارند گفته می شود.

یادگیری نرم افزار اتوکد سبب می شود که سهم بزرگی در راه سازی، ساخت و تولید، برق و ترسیمات دقیق داشته باشید. به طور کل، آموزش نقشه کشی ساختمان در کرج برای تمامی افرادی که قصد یادگیری نقشه کشی و شروع به کار دارند، مناسب است. برای یادگیری این نرم افزار باید دوره آموزشی اتوکد را بگذرانید که در آموزشگاه کامپیوتر پرتو دوره آموزشی اتوکد بصورت جامع (دو بعدی و سه بعدی) برگزار می گردد. شروع به فعالیت نمود.اکنون این مرکز افتخار دارد که پس از گذشت ۱۲ سال از فعالیت خود اعلام کند که مجهزترین مرکز برگزار کننده ی دوره های PIPING,بزرگترین مرکز آموزش نرم افزار های تخصصی و برگزار کننده ی دوره های بازرسی جوش با اعطای گواهی بین المللی و همچنین این مرکزمجهز به کارگاه پیشرفته PLC S7 و Profibus , آموزش اتوکد دوبعدی PCS7 می باشد. شرکت کنندگان در دوره AutoCAD Electrical ، به صورت کاملاً کاربردی از دانش روز AutoCAD Electrical بهره مند شده و در انتهای دوره مدرک رسمی و ممهور به مهر وزارت علوم،تحقیقات و فناوری را دریافت می نمایند.